Poschodové postele a ich výhody

by spravca

Deti poschodové postele milujú, pretože ponúkajú viac zábavy a dobrodružstva oproti klasickým typom, no ich umiestnenie prináša i ďalšie výhody. Základným bonusom je pravdepodobne skutočnosť, že dokážu skvele ušetriť miesto. Ak máte viacčlennú rodinu, možno poznáte ten ustavičný zápas o každý centimeter. Neprehliadnuteľnou výhodou je aj cena, pretože poschodová posteľ, na ktorej môžu spať zväčša dve až tri deti, vyjde lacnejšie, ako keby ste mali kupovať samostatné lôžka. Niektoré poschodové postele majú v sebe zabudované aj ďalšie kusy nábytku, čím ušetríte na skriniach a policiach. Potrebujete zostať v noci pri chorom dieťati? Pošlite druhé dieťa do svojej postele a zostaňte spať pri malom maródovi. Takto ste mu po ruke každú minútu a môžete sa pohodlne natiahnuť.

Flexibilita a priestor pre ďalšie aktivity

Malé a úzke domácnosti si poschodové postele nevedia vynachváliť, pretože dokážu ušetriť miesto, no zároveň vytvárajú priestor pre rôzne veselé aktivity. Nie sú však iba prostredníkom zábavy, ale aj inšpiratívneho vzdelávania. Veď kto by sa nechcel učiť na hornom poschodí pod hviezdnatým stropom alebo za pracovným stolom pod šmýkačkou? Väčšina ľudí plánuje usporiadanie nábytku v dvoch dimenziách, no treba si uvedomiť, že izby sa dajú zariaďovať aj trojrozmerne. Umiestnením klasickej postele v rohu zaberiete dvojrozmerný priestor, ale zabránite tomu, aby ste mohli urobiť niečo s priestorom nad posteľou. S poschodovými posteľami môžete robiť niekoľko veci naraz. Či už bude hore aj dole lôžko, alebo necháte na dolnom poschodí odkladací priestor a počítačový kútik, získate viac než pri štandardnom rozmiestnení nábytku. Investícia do poschodových postelí sa iste vyplatí, pretože tým znížite ponorkovú chorobu Vašich detí na minimum.

Aby ste udržali svoje deti doma

Každý rodič iste vie, že je ťažké dostať domov deti, ktoré si našli nejakú zábavu vonku. Určite Vás teší, že v dnešnej počítačovej dobe ich to láka na čerstvý vzduch, no počas chladných a sychravých dní treba ich vonkajší pobyt o niečo viac korigovať. Pokiaľ im ale kúpite multifunkčnú poschodovú posteľ so šmýkačkou, rebríkmi alebo stanom v dolnom poschodí, budú sa do svojej izbičky tešiť. Viac už s nimi nemusíte zvádzať úmorný boj. Kým uvaríte večeru, deti sa môžu zahrať vo vnútri bez fňukania.

Spoločná izba napomáha socializácii

Jedna izba pre viacero súrodencov nielenže šetrí miesto, ale učí deti väčšej skromnosti a schopnosti podeliť sa. Vďaka obývaniu spoločného priestoru s niekým sa decká tiež viac socializujú. Pokiaľ sa budú navyše deliť o zábavnú i praktickú stránku poschodovej postele, môže to úplne zmeniť prístup k ich rovesníkom. Vďaka moderným poschodovým posteliam sa budete pozerať na domáci bytový dizajn úplne inak.

 

Foto: © [korisbo] / Dollar Photo Club

 

 

 

 

You may also like