Nenechajte stáť štvorkolku počas zimy v garáži

Nenechajte stáť štvorkolku počas zimy v garáži

by spravca

Štvorkolky je vidieť v lesoch alebo na cestách pomerne často, ale nie počas zimy. Na zimu väčšina majiteľov skryje svoje stroje do garáže. V zimnom období im prekáža nekrytý priestor na sedenie a nevedia nájsť pre štvorkolku adekvátne terény. Zdá sa nám škoda štvorkolku takto vyradiť z hry, a preto vám radíme, aby ste na ňu vyskúšali nasadiť namiesto kolies snehové pásy.

So štvorkolkou vždy a všade

Naozaj vymakaná štvorkolka nie je lacný špás, a preto je na škodu nevyužiť jazdu na nej počas celého roka. Veď aj motorkárov občas uvidíte na cestách počas zimy, tak prečo nie štvorkolku? Aby vám nefúkalo do tváre, môžete si dať na štvorkolku nainštalovať štít. Mrazivé počasie jednoducho oklamete teplým oblečením. Textilné motorkárske kombinézy so zateplenou vložkou vás zahrejú a bude sa vám jazdiť pohodlne za každého počasia. Ak ku kombinéze pridáte helmu s kuklou, tak vám zaručene zima nebude ani na hlavu. Dobrým tipom sú tiež vyhrievané rukavice, ktoré sa dajú napojiť priamo na batériu štvorkolky. Iste budete namietať, že zima vám síce nebude, ale kde v hlbokom snehu jazdiť, aby ste nezapadli do záveja. Tu nastupujú na scénu snehové pásy niekedy označované ako kanadské pásy. Po ich inštalácii sa štvorkolky behom minúty zmenia na snežné skútre Lynx.

Úžitková štvorkolka za hviezdu

Vo vysokom snehu by sa na športovej štvorkolke so snehovými pásmi jazdilo značne problematicky. Pohon na zadných kolesách nedokáže utiahnuť predovšetkým väčšie stroje. Naopak na úžitkovej štvorkolke sa vďaka pásom dostanete cez akýkoľvek terén. Bez problémov vyveziete do strmého kopca ťažký náklad alebo naopak zveziete drevo z lesa. Neočakávajte žiadnu rýchlu jazdu, pretože so snehovými pásmi sa dá jazdiť maximálnou rýchlosťou 50 km/h. Na druhej strane si môžete byť istí, že si štvorkolka hravo poradí s vysokým závejom. S pásmi je dokonca možné prejsť kratší úsek po asfalte. Pred takouto jazdou si overte homologizáciu pásov na jazdenie po cestách. Využívať štvorkolku počas zimy sa oplatí hlavne ľuďom, ktorí vlastnia farmu alebo bývajú v horách. Počas ozajstnej snehovej metelice môže byť štvorkolka s pásmi vaša jediná možnosť, ako sa dostať zo zasnežených hôr do mesta.

 

 

 

You may also like