Klimatizácia – tradičný štandard

by spravca

Klimatizáciu v aute má už asi každý. Bez nej sa totiž nedá v sparnom lete cestovať. Máte však klímu aj vo svojej domácnosti? Ak ste si dosiaľ mysleli, že ide o výsadu bohatých domácností západného sveta, ste na omyle! Klimatizácia a tepelné čerpadlo sa stávajú akýmsi štandardom každej domácnosti.

Dnes sa pozrieme na to, čo spája klimatizačnú jednotku a teplené čerpadlo. Na akom princípe fungujú? Kto je lídrom v ich výrobe? Malý moment, postupne sa dozviete odpovede na všetky otázky.

Kúpa klimatizácie sa Vám môže javiť ako zbytočná investícia, pretože ste v domnení, že ju využijete iba pár mesiacov v roku. Jej význam počas horúcej letnej noci nesporne ocení každý, no čo v zime?

Klimatizácia a tepelné čerpadlo sú napájané z vonkajšej jednotky. Využívajú možnosť prenosu tepla z jedného miesta na druhé. Klimatizácia pracuje na podobnom systéme ako chladnička. Absorbuje teplo zo vzduchu, ktorý prechádza cez cievky. Výsledný chladný vzduch potom prúdi do Vašej domácnosti.

Tepelné čerpadlo dokáže takisto chladiť, ale hlavne vytvára teplo. Funguje teda najmä na obrátenom princípe. Buď vytiahne teplo z okolitého vzduchu alebo ho „vtiahne“ a miestnosť ochladí. Tepelné čerpadlá poskytujú ekonomický zdroj tepla.

Obe zariadenia vyzerajú navonok rovnako. Používajú vnútorné a vonkajšie cievky na prenos chladu. Tepelné čerpadlo však umožňuje použiť vnútorné cievky nielen na chladenie, ale aj na vykurovanie. Pokiaľ si kúpite kombinované zariadenie, a teda klimatizáciu s tepelným čerpadlom, môžete ho využívať k plnej spokojnosti počas celého roka. Možno sa viacerí z Vás zamyslia, či sa to skutočne oplatí. Odborníci však tvrdia, že prostredníctvom tepelného čerpadla dokážete ušetriť až 50% nákladov na vykurovanie, pokiaľ by ste to chceli porovnať s plynom. Celkom slušné, nemyslíte? 

Jednoznačným favoritom vo výrobe klimatizácií a tepelných čerpadiel je Daikin. Klimatizačné zariadenia tejto značky používajú na vykurovanie i chladenie úplne obnoviteľný a nevyčerpateľný zdroj energie, ktorým je vzduch. Tieto systémy využívajú menej energie než ostatné klimatizácie, a preto sú tiež šetrné k životnému prostrediu. 

Pokiaľ ešte takéto vybavenie nemáte, pripojte sa k štandardu, na ktorý si zvykli už stovky klientov.

Zdroj: daikin.sk

Foto: collerklima.sk

You may also like

Leave a Comment