Kabelky Michael Kors: Kde sa vzali?

by spravca

Tiež sa pýtate, kto je tento chlapík a prečo sú jeho kúsky také žiadané? Ak to neviete, zrejme nepatríte k veľkým priaznivcom módy, pretože kabelky Michael Kors sú skrátka pojmom, ktorý pozná každý, kto sa o trendy zaujíma aspoň okrajovo.

Možno však ani Vy, fanynky týchto dizajnových skvostov nepoznáte životnú cestu Michaela Korsa za úspechom. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o jednom z najrešpektovanejších súčasných návrhárov, od ktorého kabelku by ste doma určite chceli mať.


Američan, čo pozmenil štýl Parížaniek

Michael Kors je Američan, miliardár, módna ikona, vyhľadávaný tvorca a značka, čo má zvuk všade, kde sa predáva. Preto sa jeho preslávené peňaženky, kabelky či odevy aj predávajú na rôznych miestach po celom svete. Tento chlapík totiž stvoril značku, ktorá je luxusne dostupná. A kto by už netúžil po luxuse, ktorý si môže dovoliť?

Aj Slovenky podľahli čaru kabeliek či iných, vskutku jedinečných modelov od Michaela Korsa. Lebo tento pán jednoducho vie, ako sa ženám zapáčiť.

Ako inak by sa neznámy návrhár z New Yorku dostal až do epicentra svetovej módy, do Paríža a spôsobil tam hotovú revolúciu? Áno, skutočne, pretože jemu, ako vôbec prvému Američanovi sa podarilo presvedčiť aj tvrdohlavé Francúzsky, aby oživili svoj šatník. Čím iným, ako jeho modelmi.

Kde sa vzal, na Long Islande sa narodil Michael Kors…

Michael Kors sa vlastne vôbec nevolá tak, ako ho aj jeho revolučné kabelky či trendy ruksaky všetci poznáme. Vlastným menom Karl Anderson sa narodil na Long Islande v New Yorku mame modelke  v roku 1959. A už od detstva ho to, ako inak, ťahalo k móde. Po štúdiu na prestížnom Fashion Institute of Technology a s talentom, ktorým od narodenia disponoval, bol doslova predurčený na úspech. Už jeho prvá kolekcia zaznamenala veľký úspech,  avšak on aj po uznaní v rodnej krajine stále túžil po niečom väčšom. Po dobití európskych mól.

Preto prijal ponuku byť kreatívnym riaditeľom a hlavným návrhárom v známej francúzskej módnej značke Céline, ktorú pretvoril na svoj originálny obraz. Čuduj sa svete, Francúzi jeho odvážnu kolekciu prijali, ba dokonca ho začali uznávať. Odtiaľ to bol len krok k vlastnej značke, dnes už ikonickej MK, ktorú ak žena nemá na kabelke, akoby ani módu nesledovala. Lebo Michaela a jeho kabelky, šaty, hodinky či šperky nosia a obdivujú všetci. Celebrity, prvé dámy, topmodelky a ženy naprieč kontinenty.

 

 

You may also like