Čo je to hostel a je ubytovanie v hosteloch bezpečné?

by spravca

Je ubytovanie v hosteloch bezpečné?

Definícia hostela môže byť rôzna. Jeho história siaha až do roku 1912 kedy učiteľ Richard Schirrmann vytvoril prvý stály tzv. Jugendherberge alebo, ako ho poznáme, „Youth Hostel“. Schirrmannovým nápadom bolo vytvoriť priestor, v ktorom môžu mladí žiaci stráviť noc a stretávať sa. Lacným spôsobom, v blízkosti prírody. Vidíte, od začiatku to malo byť: lacné, sociálne, blízko k prírode, prosté ubytovanie.

Jedna z ďalších definícií hostela je,  že je to lacná forma krátkodobého spoločného spoločenského ubytovania. Hostia si môžu prenajať posteľ, zvyčajne poschodovú so zdieľanou kuchyňou a sociálnym zariadením. Postupom času sa hostely vyvinuli na viac ako posteľ na spanie a k dispozícií bývajú aj súkromné izby pre dvojicu, či pár s vlastnou kúpeľňou.

Hostel Bratislava – Patio hostel ponúka širokú škálu izieb, či už privátne s vlastnou kúpeľňou alebo zdieľané viac posteľové izby s rôznymi počtami postelí. Wifi je samozrejmosť a tak isto sú zdarma k dispozícií počítače. Plne vybavené kuchynky, zdarma používanie práčky, sušičky či žehličky a rovnako aj posteľná bielizeň a uteráky.                                                                     

Ubytovanie v Bratislave v hosteli ako aj v iných mestách je aj životný štýl. V priebehu času sa stal veľmi obľúbeným miestom na stretnutie s ostatnými ľuďmi. Pretože toto je aj myšlienka hostela: stretnúť sa s ostatnými podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Dobrý hostel je hostel, v ktorom ľahko nájdete nejakú dobrú spoločnosť.

Sú hostely bezpečné?

Hostely sú všeobecne bezpečné, mali by ste však mať na pamäti, že hostel je o zdieľaní priestoru s inými ľuďmi. Aj keď veríme, že existuje viac dobrých ľudí ako zlých, stále vám zostáva šanca, že sa stretnete so zlým človekom, čo znamená niekoho, kto váš smartphone príliš obdivuje.

Pravidlá pre bezpečnosť v hosteloch:

  • Ubytujte sa v kvalitnom hosteli s bezpečným umiestnením hostela a pozrite si recenzie.
  • Používajte skrinky (aj v súkromných izbách).
  • Požiadajte zamestnancov o bezpečnostné pokyny. V každom meste, štáte existuje niečo, čo by ste mali o konkrétnom meste, podvodoch, menej bezpečných oblastiach, vedieť.
  • Ak máte pochybnosti, cestujte v skupine.
  • Pite zodpovedne (a v skupine, ktorú poznáte, ak je to možné).
  • Skopírujte svoj pas a pošlite ho e-mailom.

 

You may also like