Vďaka rádiovému oploteniu vám pes neutečie, ani keď nemáte plot

by spravca

Akonáhle si zadovážite psa, často zistíte, že mu musíte prispôsobiť nielen dom, ale aj záhradu. Byť bez plotu je skoro nemožné. A niekedy dokonca nestačí ani plot, aby sa psík-zvedavec občas nevydať na skúmanie okolia. Ďaľším problém je pes-záhradník. Na trávniku príliš veľkú škodu nenarobí, ale akonáhle sa dostane do záhonov so zeleninou, je schopný pozbierať úrodu skôr ako vy. Riešenie existuje v podobe elektrických ohradníkov.

Nejde o ohradníky, akými bývajú oplotené pastviny s dobytkom. Elektrické ohradníky pre psov vytvárajú ohraničené zóny okolo pozemku, alebo pre psa zakázanej zóny, pomocou neviditeľného, do zeme zakopaného drôtu, ktorý komunikuje s vysielačom na obojku psa. Obvykle sú tak vytvorené varovné zóny. Pes je najprv zvukovým signálom upozornený, že sa nachádza už takmer na mieste, kde má zakázaný vstup. Akonáhle sa priblíži k neviditeľnému plotu ešte bližšie, dostane cez obojok varovný elektrický impulz. Nemusíte sa báť, že by šlo o niečo nehumánne. Pulz vydá batéria, takže psíkovi nijak neublíži. Je to však dostatočné k tomu, aby sa pes sám naučil nevstupovať do zakázanej zóny a neopúšťať pozemok.

E-shop Elektronickéobojky.sk ponúka niekoľko rôznych riešení elektronických ohradníkov, včetne riešení pre malých psov a mačky, ale aj riešení bezdrôtových, kedy povolenú zónu ohraničuje špeciálny vysielač.

Elektronické obojky zvládajú aj ďalšiu výchovu psa

Pre výcvik psov sa využívajú aj ďalšie elektronické pomôcky. Pomocou výcvikových obojkov dokážete psom dávať pokyny impulzmi, ktoré psíka upozornia na to, že práve robí to, čo nemá. Dokážete tak nenásilne skrotiť neposlušného a tvrdohlavého psa, ale aj zabrániť tomu, aby sa vám na prechádzke zabehol. Impulz opäť dáva psovi elektrický obojok, ktorý komunikuje s vašim vysielačom. Používanie psíkovi nijak neublíži ani ho netraumatizuje. E-shop Elektronickéobojky.sk ponúka výcvikové obojky s dosahom 200 až 1500 metrov.

Existuje ale aj sofistikované riešenie s GPS lokátormi. Hlavne pri výletoch do prírody chceme dať psom väčšiu voľnosť, ale samy mať istotu, že sa nám pes nestratí. K tomu sú ideálne GPS obojky. Tieto kompletné nástroje pre sledovanie pohybu vášho psa sa dajú použiť aj pre mačky alebo iné domáce zvieratá. Zariadenia majú neobmedzený dosah a vaše zviera je lokalizované pomocou satelitov. V prípade neprítomnosti GPS signálu sa lokalizácia polohy nahradí LPS modulom, ktorý slúži k lokalizácii mobilných telefónov.

Chovatelia veľmi často využívajú aj protištekacie obojky. Nejeden pes má zlozvyk, kedy po vašom odchode z domu dokáže štekať celý deň u dverí, alebo šteká pri plote na každého, kto ide okolo. Protištekacie obojky dajú psíkovi najprv zvukový, a potom elektrický impulz, akonáhle začne štekať. Pes veľmi rýchlo pochopí súvislosť medzi štekaním a impulzom a štekať sa odnaučí.

You may also like