Akými spôsobmi môžete mať zabezpečený altánok voči zime?

by spravca

Aj v chladnejšom a mrazivom počasí môže byť záhradný domček miestom, kde si budete môcť užívať príjemné chvíle s rodinou, poprípade ho budete môcť plne využívať aj ako sklad pre svoje náradie alebo kŕmenie pre zvieratá.

Ako je možné vybaviť záhradný domček v zime?

Počas dlhých letných dní je posedenie na terase možné spestriť napríklad grilovaním alebo dobre stráveným dňom so svojimi blízkymi priateľmi na čerstvom vzduchu. Akonáhle sa začínajú dni skracovať a večere sú chladnejšie, je jasné, že sedenie z otvoreného a vonkajšieho priestranstva musí presunúť do vnútra domčeka. Práve preto by ste nemali pochybovať o tom, že si záhradný domček vyžaduje mať elektrickú prípojku. Potrebná je pre domček tiež lampička, ktorá je vhodná najmä pokiaľ potrebujete mať dostatočné osvetlenie na okolie altánku. Chladné počasie si samozrejme vyžaduje vykurovanie celého záhradného domčeka.

Čo potrebujete pre udržanie komfortu?

Ak chcete byť na zimu riadne pripravený, avšak s tým, aby ste zachovali celý komfort, ktorý by mal altánok ponúkať, je dôležité v prvom rade správne osvetlenie. Správnym osvetlením sa tiež rozumie rozmiestnenie svietidiel, aby ste nemali v celom domčeku zbytočne veľa predlžovačiek. Na výber máte hneď niekoľko možností. Môžete umiestniť vonku pri záhradnom domčeku dvoj-okruhové osvetlenie, ktoré bude slúžiť ako vnútorné osvetlenie napríklad strechy. Zásuvky sú tiež dôležité pre prípravu na elektrické vykurovanie záhradného domčeka.

Čo je naozaj kvalitné?

Osvedčenou a praktickou voľbou pri vykurovaní záhradného domčeka sú zásuvky vo výške hrudníka. Tieto zásuvky sú dostupné bez ohýbania, pripravené na to, aby vždy poslúžili. Altánok a jeho využitie sa v priebehu roka výrazne mení, preto je dôležité mať zásuvky na dosah.

Je vykurovanie potrebné?

Nie v každom prípade je pre váš záhradný domček kúrenie záväznou povinnosťou. Ak budete mať na stene v dostatočnej výške umiestnený termostat, ktorý bude ovládať vnútorné zásuvky, je možné, aby ste si k nej pripojili čokoľvek budete chcieť. Vykúrený záhradný domček však zabezpečí vyššie spomenutú možnosť tráviť v ňom čas aj počas zimy. Na trhu existuje viacero možností. Zateplenie je zároveň investícia, ktorá sa vám v priebehu rokov vráti späť. Čo možno použiť na vykúrenie záhradného domčeka? V prvom rade elektrické radiátory, elektrické fény (tie majú vyššiu spotrebu), či halogénové ohrievače. K novším možnostiam patrí biokrb či olejový ohrievač. Ak si chcete prečítať o vykurovaní viac, prečítajte si na blogu tu.

Pre vykúrenie altánku vám postačí aj jednoduchý elektrický konvektor alebo elektrický kozub, ktorý si tam prinesiete, keď budete chcieť v altánku tráviť čas s knihou alebo šálkou čaju.

Vykurovanie domčeka či altánku vám však štandardne vie ponúknuť alebo zabezpečiť už výrobca, tak vyberajte zodpovedne a nezabudnite myslieť aj na bezpečnosť.

You may also like