Adrenalín ako správny zabijak stereotypu

by spravca

Stereotypná práca niekedy dokáže liezť poriadne na nervy. V takom prípade si treba život niečím ozvláštniť. Zájsť si do kina či na koncert, prípadne vybehnúť niekam do prírody nikdy neuškodí. Niekedy je však najlepšou možnosťou poriadna dávka adrenalínu.

 

Stresový hormón na scéne

 

Rozbúchané srdce, zrýchlený dych, roztrasené ruky či kolená sú tými pravými prejavmi. Možností, ako si ich privodiť a aktivizovať tak tzv. stresový hormón je nespočetne veľa. Od rôznych jázd na húsenkových dráhach cez bungee jumping až po skok z lietadla. Každý po adrenalíne túžiaci človek si nájde to svoje. Pre tých náročnejších, ktorí okrem adrenalínu uvítajú aj tímovú prácu, dobrodružstvo a pohyb v krásnej prírode je vhodný možno práve rafting.

 

Dobrodružstvo, ale aj utuženie vzťahov

 

Splavovanie divokých riek na nafukovacích člnoch prvýkrát vyplnilo voľný čas po 2. svetovej vojne ľuďom v Spojených štátoch amerických. Neskôr sa rozšírilo po celom svete a stalo sa obľúbeným vodným športom. O tom, že v profesionálnom raftingu patria Slováci medzi špičku, niet pochýb. Čoraz viac ho však vyhľadáva aj široká verejnosť. Veď ako si človek lepšie utuží vzťah s priateľmi či kolegami než vtedy, keď im musí bezvýhradne dôverovať. To už pochopili mnohí, a tak nie je raritou, že firmy berú svojich zamestnancov na rafting práve v rámci teambuildingu. Netreba však zabúdať na to, že splavovanie môže byť občas aj nebezpečné, a tak je aspoň na začiatku vhodné ísť s niekým skúseným ako sú napríklad chalani z rafting clubu tých nájdete na www.raftovanie.sk.

 

Scenéria ako bonus

 

Pre niektorých ľudí je splavovanie jednoducho záľubou a venujú sa jej s priateľmi počas voľného času. Niet sa čo čudovať. Hlava si oddýchne a telo sa naopak trošku ponamáha. A to všetko v prostredí nádhernej prírody. Veď si len predstavte napríklad taký rafting v Slovinsku na rieke Soča. Pramení v národnom parku Julských Álp a preteká údolím pomedzi krásne vysoké štíty. Voda je krištáľovo čistá a pri jej splavovaní sa človek cíti takmer ako v rozprávke. Len občas trošku dramatickej.

 

Adrenalínové prebudenie

 

Jar je tu a pomaličky sa k nám približuje aj leto. Prebúdza sa príroda, ale aj naša túžba po športovaní, aj tom adrenalínovom. Ak už po tom dávno túžite, kúpte si kyvadlový zoskok alebo si choďte zajazdiť na luxusných rýchlych autách či motokárach. Možno sa stretneme niekde na moste a možno práve v člne pri raftingu v Slovinsku.

 

 

FOTO: © stockpics / Dollar Photo Club

You may also like