3 zábavné hry pre dospelých, ktoré môžete hrať počas cesty autom

by spravca

Ísť na niekoľko hodinovú cestu autom , alebo už aj hodinovú nie je žiadna zábava. Či už idete svojím alebo ste využili požičovňu áut, môžete pustiť rádio alebo hudbu, chvíľu sa rozprávať, ale čo ak sa časom pesničky aj témy na rozhovor minú. Čo potom? Môžete si zahrať niekoľko hier, ku ktorým vám bude stačiť len vaša predstavivosť. Tu sú 3 z nich.

Hra č. 1 – Už si počul o… ?

Správy aj internet sú plné zaujímavých udalostí a noviniek, ktoré pravdepodobne deň čo deň čítate. Ak to tak je, zahrajte si hru Už ste počuli o…?

Pravidlá sú veľmi jednoduché. Vašou úlohou je zmiasť druhého človeka, aby vám uveril, že vaša historka je vymyslená.

Začnite s otázkou „Už si počul o tom, ako sa stalo _____?“ Druhý človek na to môže povedať „To sa nestalo“ alebo „Povedz mi viac.“ Ak uhádnu, že sa to nestalo, druhý človek má 2 body. Ak povedia, že to sa nestalo, ale naozaj sa to stalo, jeden bod im zoberiete a zároveň získate 2 body. Ak vám povedia „Povedz mi viac,“ počet získaných bodov sa zdvojnásobuje. Čiže po prvom „povedz mi viac“ budete môcť získať 4 body.

Hra č. 2 – 21 otázok

Toto je stará klasika, ktorá asi nikdy neomrzí.

Na začiatku niekto začne na niečo myslieť. Môže to byť čokoľvek… vec, človek či miesto. Potom nasledujú otázky. Ktokoľvek uhádne, má bod. Takto sa všetci vystriedajú a kto bude mať na konci najviac bodov, vyhráva.

Hra č. 3 – Majster filmov

Ak ste sa v aute stretli partička filmových nadšencov, toto sa vám bude páčiť. Hra spočíva v tom, že na začiatku niekto povie meno herca alebo herečky. Ďalší v rade potom povie názov filmu, v ktorom daný herec alebo herečka hrala. Tretí v rade potom musí povedať meno iného herca/herečky z toho filmu a takto dokola. Ak niekto nebude vedieť názov filmu alebo meno hercov, vypadne z kola. Takto to pokračuje, kým ostane len jeden majster filmov. Je to obzvlášť zábavné, ak ste viacerí a využili ste na cestu prenájom mikrobusu. Vo dvojici, trojici alebo štvorici by to nebola až taká zábava.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z www.rai.sk

 

You may also like