Viete, čo sa skrýva pod pojmom ekologické pneumatiky?

Viete, čo sa skrýva pod pojmom ekologické pneumatiky?

by spravca

Ekológia sa dostáva do popredia vo všetkých sférach priemyslu. Každá firma sa snaží o ekologickú prevádzku, o udržateľnosť alebo sa tak aspoň tvária. Niekedy je za touto snahou reálna túžba po ochrane životného prostredia, inokedy ide len o reklamný ťah. Viete, čo sú to ekologické pneumatiky a aké parametre by mali spĺňať?

Vyberte si ekologické pneumatiky

Ak práve uvažujete nad tým, že vaše zimné pneumatiky by potrebovali vymeniť za novší model, odporúčame vám kúpiť ekologické pneumatiky. Tento variant však nie je pre tých, ktorí hľadajú najlacnejšie pneumatiky. Kvalitné pneumatiky spĺňajúce ekologické parametre patria medzi drahšie, ale na druhej strane s nimi ušetríte! Ako je to možné? Je to dané tým, že pri výrobe ekologických pneumatík sú využívané technológie, ktoré znižujú ich valivý odpor a zvyšujú výkonnosť. S ekologickými pneumatikami dosiahnete perfektné jazdné vlastnosti a ušetríte na palive. Tieto fakty potvrdil nejeden test zimných pneu a ich letných variant. Ktoré značky investovali do inovácií a vyrábajú ekologické pneumatiky? Ide napríklad o značky Goodyear, Hankook alebo Michelin. Samozrejme, že sú to všetko zvučné mená, keďže investícia do inovácií v oblasti ekológie je vždy značne vysoká.

Ekologické pneu nielen pre ekológov

Po ekologických pneumatikách siahajú nielen ľudia, ktorí ekologicky zmýšľajú. Vo väčšine prípadov ide o veľmi ekonomicky založených ľudí. Predsa len finančná stránka zaujme viac ako ochrana prírody. Aké vlastnosti musia spĺňať ekologické pneumatiky? V prvom rade sú skoro z polovice vyrobené z obnoviteľných zdrojov. Niektorí výrobcovia pneu už dokonca avizujú výrobu pneumatík, ktoré budú vytvorené len z takýchto zdrojov. Na výrobu eko pneumatík sa využíva recyklovaná guma, repkový olej, pomarančový olej, živica, kremeň alebo hodváb. Vďaka niektorým týmto látkam sa kompenzuje nižší valivý odpor vyššou priľnavosťou. Nálepka eco na týchto pneumatikách znamená i to, že príroda je chránená pri každej jazde. Úspora pohonných hmôt ide ruka v ruke s eliminovaním emisií vypúšťaných do vzduchu. Nižšia spotreba je možná vďaka nižšiemu valivému odporu a aerodynamickému tvaru ekologických pneumatík. Ekologické pneumatiky sa zároveň pri jazde neprehrievajú, čím sa zvyšuje ich životnosť.

 

 

 

 

You may also like