Tipy, ktoré vám pomôžu vybrať terénnu štvorkolku

Tipy, ktoré vám pomôžu vybrať terénnu štvorkolku

by spravca

Štvorkolky sú terénne vozidlá, ktoré sú prostriedkom k zábave a tiež pracovným nástrojom. Môžete s nimi jazdiť v lese, po piesku, dunách a tiež po asfalte. Pri výbere tej správnej štvorkolky je dôležité zvážiť rôzne faktory, aby ste vybrali vozidlo, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na to, či ste rekreačný nadšenec, alebo potrebujete spoľahlivý pracovný nástroj, nasledujúce tipy vám s výberom štvorkolky pomôžu.

Z akých typov štvorkoliek je možné si vybrať

Existuje niekoľko rôznych typov štvorkoliek, ktoré sú vhodné na rôzne účely. Športové štvorkolky sú určené pre jazdu v teréne a sú vybavené výkonnými motormi s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Pracovné štvorkolky sú určené pre rôzne pracovné účely ako je napríklad preprava nákladu, práca v lese alebo jazda v náročnom teréne. Sú vybavené robustnou konštrukciou a odolnými motormi. Detské štvorkolky sú určené pre deti od 3 rokov. Vďaka malému výkonu a obmedzenej rýchlosti sú pre deti bezpečné.

Na aké účely budete štvorkolku využívať?

Zásadným rozhodnutím pred výberom štvorkolky je to, na aké účely vám bude toto vozidlo slúžiť.

Štvorkolky pre rekreačné použitie

Tieto štvorkolky sú navrhnuté na pohodlné a zábavné jazdenie v prírode. Sú vhodné pre začiatočníkov, ale aj skúsených jazdcov. Ich ovládanie je jednoduché vďaka automatickej prevodovke. Motor má športová štvorkolka dostatočne silný na realizovanie skokov, driftovania a prejazd rôznym terénom.

Pracovné štvorkolky

Pre potreby poľnohospodárov, poľovníkov, ale tiež pre záchranné zložky sú ideálnymi terénnymi vozidlami pracovné resp. úžitkové štvorkolky. Niektoré z nich majú nakladaciu korbu, v tomto prípade sa štvorkolky nazývajú nákladné. Tieto vozidlá majú dostatočný výkon a sú navrhnuté tak, aby zvládli ťažké pracovné zaťaženie.

Ak plánujete prekonávať náročné terény, vyberte štvorkolku s robustným podvozkom, výkonným motorom a systémom pohonu všetkých kolies. Veľmi výkonné sú štvorkolky can-am s veľkými pneumatikami a zlepšenou trakciou.

Pred kúpou zvážte i výhody a nevýhody štvorkoliek

Štvorkolky sú schopné prekonať rôzne terény od lesných ciest až po piesočné duny. Sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú vzrušenie a adrenalín pri jazde v prírode. V úžitkovej verzii plne nahradia traktor a dokážu pomôcť s rôznymi prácami na poli a v záhrade. Na druhej strane sú štvorkolky v nesprávnych rukách nebezpečné. Kvalitné štvorkolky môžu byť drahšie, rátajte tiež s nákladmi na údržbu a opravy. Napriek tomu, že so štvorkolkou môžete vyraziť aj na spevnené cesty, nie je jazda na asfalte takým pôžitkom ako jazda v teréne. V závere odporúčame štvorkolky predovšetkým ľuďom, ktorí sa venujú farmárčeniu alebo bývajú na mieste, kam sa nedá dostať po vozovkách.

K perfektnej štvorkolke, ktorú skutočne využijete, sa môžete dopracovať vďaka konfigurácii na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like