Tipy, ako zariadiť spálňu vo vintage štýle

Tipy, ako zariadiť spálňu vo vintage štýle

by spravca

Vytvoriť útulnú spálňu vo vintage štýle môže byť výzvou, ale správnym výberom nábytku a doplnkov dosiahnete jedinečný  vzhľad. Dizajn vintage spálne je vlastne preniknutím do minulosti. Pri zariadení spálne vo vintage štýle je dôležité zvážiť každý detail pre vytvorenie autentickej atmosféry s príjemným a romantickým dotykom. Našich niekoľko tipov vám pomôže vytvoriť vintage spálňu plnú šarmu a elegancie.

Drevený nábytok z masívu

Pre skutočný vintage vzhľad v spálni sa rozhodnite pre klasický drevený nábytok. Nádych tradičnosti a vintage má nábytok vyrobený z masívu. V spálni vám preto nesmú chýbať šatníkové skrine z masívneho dreva. Rovnako postupujte pri výbere postele. Drevené postele sú investíciou na celý život a do tradičného štýlu skvele zapadnú. K posteliam pridajte drevené nočné stolíky z masívu. Takto nádherne skombinovaná spálňa prinesie do vášho bývania nový nádych, ktorý spojí minulosť s prítomnosťou. Masívny nábytok dodá spálni trvalú eleganciu a kvalitu, ktorá je charakteristická pre vintage štýl. Skúste zvoliť drevo s jemnými gravírovanými detailmi, aby sa spálňa stala príjemnou kombináciou jednoduchosti s originálnymi prvkami.

Kúpte kvalitné posteľné obliečky s takými vzormi, ktoré budú ladiť so zvyškom interiéru. Tieto detaily prinesú do miestnosti pocit pohodlia a luxusu. Zároveň budú slúžiť ako štýlový prvok spálne. Na čo nesmiete zabudnúť sú mäkké prehozy, deky a ozdobné vankúše.

Vintage doplnky a textílie

V spálni využite na dotvorenie atmosféry rôzne starožitne pôsobiace dekorácie a doplnky. Veľmi in sú staré hodiny, zrkadlo s toaletným stolíkom alebo dekoratívne vintage rámy na fotografie. Ak máte v spálni dostatok miesta, do rohu umiestnite drevnú knižnicu z masívu, do ktorej fotografie uložíte. Tieto detaily prinesú do miestnosti nostalgickú atmosféru minulosti a príjemné spomienky.

Na steny nalepte tapety s vintage motívmi ako sú kvetinové vzory, čipky alebo jemné geometrické vzory. Tieto motívy dodávajú spálni osobitý štýl. Kombinujte ich s jemnými a kvalitnými textíliami. Najviac vhodné sú hodvábne a bavlnené závesy. Vytvoria v spálni pocit útulnosti a sú dobrou tieniacou technikou.

Pre pridaný pocit pohodlia a elegancie použite vintage koberce s jemnými vzormi alebo vzorované perzské koberce. Tieto koberce dokážu vytvoriť teplé a pohodlné vyžarovanie v miestnosti. Prispievajú k celkovému vintage vzhľadu.

Na čo sa často zabúda

Veľa ľudí pri zariaďovaní miestností zabúda na funkčné a dekoratívne osvetlenie. Do spální vo vintage štýlu sa nehodia LED svetlá. Musíte vsadiť na klasiku. Zvoľte nočné lampy a stojace lampy s tienidlom z textílie. Ideálne je, keď stojan lampy tvorí pevný keramický alebo mosadzný podstavec. Ako hlavné osvetlenie vyberte závesný luster so zamatovým povrchom. Do lampičiek zasaďte žiarovky s teplým žltým svetlom. Vintage štýl je romantický a oku lahodiaci. Vo vintage spálni sa vám bude skvele oddychovať, vytvoríte priestor žiariaci pohodou a pokojom.

 

 

You may also like