Šikovné vreckové nože na multifunkčné použitie

Šikovné vreckové nože na multifunkčné použitie

by spravca

Muži (a nielen muži) nosia vreckové nože pri sebe už po stáročia. Ide o praktického spoločníka, ktorý sa vám zíde na stanovačke, pri hubárčení, na turistike, ale aj v prípade, že niečo potrebujete narýchlo odrezať. Prinášame vám niekoľko dôvodov, prečo si zaobstarať kvalitný vreckový nôž. 

Poslúži vám v bežných i nečakaných situáciách

Otváranie balíkov, obálok alebo nešťastné zaseknutie sa vášho domáceho miláčika v spleti kríkov počas prechádzky v hustej hore? S vreckovým nožom si poradíte aj v situáciách, s ktorými ste nepočítalii. No ako sa hovorí – môžete byť pripravení alebo prekvapení. A vždy je lepšie poistiť sa. 

Môžete s ním založiť oheň

Drvivá väčšina ľudí sa nezaujíma o to, ako založiť oheň, keď je na trhu k dispozícii toľko druhov zapaľovačov a, samozrejme, aj staré dobré zápalky. Život je ale nevyspytateľný a nikdy neviete, kedy sa vám táto zručnosť zíde. 

Ak potrebujete založiť oheň a nemáte poruke ani kresadlo, čepeľ noža vás zachráni. Stačí chvíľka praxe a raz-dva máte iskru. Okrem toho vreckové nože využijete aj na rezanie dreva. Niektoré typy majú okrem samotnej čepele aj pílku, prípadne nožnice a iné náradie, ktoré sa v prírode určite zíde.

Bezproblémové stravovanie na cestách

Či už idete na celodennú prechádzku alebo víkendový výlet, zrejme si so sebou neberiete celý kuchynský riad. Teda, ako kto, záleží na tom, aký ste typ človeka a aké máte predstavy o komforte. 

Niekto si do batohu zabalí špičkový turistický riad, no potom tu sú ľudia, ktorí čepeľ noža využijú aj ako vidličku a bez problémov si naň napichnú jablko, slaninu či kúsok chleba. V jednoduchosti je krása. A dokonca si s ním dokážu otvoriť aj konzervy či pivo.  

V zdravie a život ohrozujúcich situáciách môže zachrániť život

Vždy je najideálnejšie, ak pri sebe máte súpravu prvej pomoci so zdravotníckymi pomôckami, no každý občas zabudne. Všestrannosť vreckového noža oceníte napríklad pri vyťahovaní triesky z prsta, ale aj pri výrobu obväzov z látky či v najhorších situáciách – pri autonehode, kedy je potrebné odrezať zaseknutý bezpečnostný pás. 

Nezabúdajte však na to, že nôž treba pri ošetrovaní otvorenej rany vydezinfikovať alkoholom. V opačnom prípade hrozí infekcia. 

Ponuku kvalitných vreckových nožov od popredných značiek, ako je Victorinox, Böker, Opinel, Marttiini, Miguel Nieto, Zero Tolerance, Bestech, CH Knives, Magnum, Mikov, Ontário, Puma nože, Real Steel, Joker, K25, nájdete na www.knifestore.sk.   

You may also like