Ako získať dotáciu na nízkoenergetický domov?

Ako získať dotáciu na nízkoenergetický domov?

by spravca

Téma ekológie sa rozoberá čoraz častejšie a rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa len, celému svetu hrozí klimatická kríza a globálne otepľovanie. To sa stáva čoraz častejšie aj v súčasnosti realitou. Práve preto prichádza na rad téma zelených technológií a dotácií.

Je pochopiteľné, že niektoré zariadenia pre ušetrenie životného prostredia sú o čo si finančne náročnejšie. Môže ísť napríklad o fotovoltiku, solárne panely alebo tepelné čerpadlá. Nie každá domácnosť si kúpu týchto produktov môže zaobstarať. Práve preto prichádzajú na rad podmienky podpory na nízkoenergetický domov. Tie si popíšeme práve v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Podmienky sú veľmi jednoduché

Nemusíte sa ničoho obávať, podmienky pre dotáciu nie sú vôbec náročne a nezvyčajné. Základom všetkého je, aby ste boli fyzickou osobou, ktorá je vlastníkom daného rodinného domu, poprípade bezpodielovým spoluvlastníkom. To znamená, že rodinný dom, na ktorý si chcete uplatniť dotáciu pre zelené technológie nemôže byť vo vlastníctve, ale ani v spoluvlastníctve právnickej osoby a nesmie byť vedený v obchodnom majetku podnikateľského subjektu.

Dotácie na zelené technológie

Na aké zelené technológie si môžete uplatniť dotáciu? Tých je hneď niekoľko. Môže to by dotácia na tepelné čerpadlo, solárne panely, fotovoltiku, nabíjacie stanice, rekuperačné jednotky alebo iné. Určite sa oplatí uplatnenie dotácie, pretože tým môžete odvrátiť aj klimatickú krízu a globálne otepľovanie. Mať možnosť dotácie je výborná príležitosť na to, aby ste pozdvihli úroveň životného prostredia. Preto neváhajte a informujte sa o tejto možnosti čo najviac.

Okrem iného, zelené technológie sú vhodné do každej domácnosti, a to bez akýchkoľvek rozdielov. Preto neváhajte a zaobstarajte si tieto produkty aj vy. Určite sa to oplatí z viacerých hľadísk.

You may also like