Sedačka skrášli vašu obývaciu izbu

by spravca

V súčasnej dobe sa veľa majiteľov starších rodinných domov a bytov púšťa do rekonštrukcie. Exteriér dostáva nový kabát a interiér nezostáva bez povšimnutia. Premeny sa dotýkajú kuchýň, kúpeľní, spální i spoločenských priestorov, ako je obývacia izba. Dominujúcim prvkom obývacej izby je sedacia súprava, ktorá by mala ponúknuť komfortné a zdravé sedenie. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako takú sedaciu súpravu vybrať a čo by mala spĺňať.

Pohovky a sedačky by ste mali chápať nielen ako sedaciu plochu, ale aj ako dizajnový doplnok miestnosti. Sedačka by vám mala vyhovovať po funkčnej, kvalitatívnej i estetickej stránke. Je zrejmé, že sedacia súprava do obývacej izby bude úplne iného charakteru ako do kancelárie. V kancelárii budete klásť dôraz na eleganciu a nenápadnosť, no v obývacej izbe bude viditeľným nábytkom. Nebojte sa siahnuť po pestrých farbách a netradičnom prevedení.

arcada-2-orez

Dôležité je ergonomické riešenie

Hoci apelujeme, aby ste si nechali záležať na vzhľade sedacej súpravy, nemali by ste zabúdať ani ergonómiu. Kvalitné sedačky ponúkajú ergonomické riešenie, ktoré sľubuje zdravé sedenie aj niekoľko desiatok rokov. A ako taká sedacia súprava vyzerá? Mala by disponovať prednú zaoblenú a mäkkú hranú, systémom dvojitého odpruženia a komorovými vankúšmi. Samozrejme by nemala chýbať bedrová opierka.

Niekoľko tipov na záver

Pri výbere novej sedacej súpravy by ste mali brať do úvahy jej veľkosť. Pamätajte, že väčší neznamená lepší. Veľkosť sedačky by mala korešpondovať s rozmermi interiéru. Zamerajte sa aj na praktické detaily, ako je napríklad výrobný materiál. Či sa dá tento materiál ľahko čistiť, napríklad u koženej sedačky, či potrebuje špeciálne ošetrenie a podobne.

V obývacej izbe sa jednoznačne nezaobídete bez doplnkov, ktoré zastrešujú kúzlo celej miestnosti. Dbajte na to, aby šla sedačka perfektne zladiť s ostatnými prvkami miestnosti.

You may also like