Realitný server, s ktorým sa nestratíte

by spravca

Predaj a kúpa bytu, domu či pozemku nepatrí medzi každodenné záležitosti a bežní ľudia sa s takýmto postupom nestretávajú častejšie ako párkrát za život. Práve z tohto dôvodu vzniklo na Slovensku mnoho realitných kancelárií, ktoré v tejto oblasti pomáhajú svojím klientom. U väčšiny však stále prevládajú akési predsudky a do realizácie náročného úkonu sa púšťajú na vlastnú päsť. No možno je načase inšpirovať sa vyspelými európskymi krajina a napríklad také byty na predaj zveriť do rúk kvalifikovaných maklérov. Prirodzene, aj v tejto veci je dobré, keď viete, kam sa obrátiť. Preto Vám chceme v tomto článku predstaviť nielen výhody plynúce zo spolupráce s odborníkom, ale padne aj konkrétny názov miesta, kde nájdete len spoľahlivých partnerov.

Kde hľadať kvalitnú realitnú kanceláriu?

Mnoho ľudí si myslí, že predaj nehnuteľnosti je jednoduchý proces, no je dôležité uvedomiť si, že ide o niečo úplne iné ako keď človek predáva bežnú vec, napríklad mobil cez bazár. Je to zložitý právny a finančný postup, ktorý naozaj nezvládne každý. Bežnému človeku chýbajú znalosti trhu a potrebné skúsenosti. Na webe reality.sk si môžete v prehľadnom menu vyhľadať zoznam kvalitných realitných kancelárií, vysnívanú nehnuteľnosť alebo vložiť vlastný inzerát. Všetky domy na predaj vo Vami zvolenej lokalite sa Vám tak zobrazia takpovediac na dlani. Najväčšou výhodou realitných kancelárii sú dlhoročné skúsenosti s predajom nehnuteľností. Vďaka tomu, že je predaj domu, bytu alebo pozemku zverený do rúk profesionálov, prebehne predaj podstatne rýchlejšie a efektívnejšie.

Nevystavujte sa riziku

Ľudia, ktorí sa rozhodli predať svoj dom na vlastnú päsť, netušia, akému riziku seba a svoj majetok vystavujú. Stávajú sa často obeťami rôznych podvodníkov. Tí sa realitným kanceláriám vyhýbajú, pretože pre nich predstavujú až príliš veľké riziko. Striehnu skôr po neznalcoch. Dôkazom je mnoho súdnych sporov, ktoré vznikajú na Slovensku medzi podvodníkmi a majiteľmi nehnuteľností. Aj proti takémuto nebezpečenstvu sú realitné kancelárie chránené. Väčšinou spolupracujú s advokátskou firmou alebo priamo zamestnávajú právnikov. Netreba ale zabúdať ani na drobné chyby, ktorých sa neinformovaní ľudia často dopúšťajú. Postačí zle napísaná zmluva a hneď cítiť problém. Taktiež sa stáva, že predávajúci drží reality pre kupca, ktorý nasľuboval hory doly a po pol roku povie, že už o to nemá záujem. Nehnuteľnosť už ale mohla byť trikrát predaná.

Keď vezmeme do úvahy všetky tieto hrozby, je nepochopiteľné, prečo ešte stále nie sú mnohí z nás ochotní investovať do predaja cez profesionálov. Radšej si volia možnosť, v ktorej môžu prísť veľmi ľahko o svoj dom či pozemok.

Vyberte si realitnú kanceláriu a nehnuteľnosť z pohodlia domova

Správna realitná kancelária by mala byť na istej úrovni. Jej meno je záruka kvality. Či už hľadáte reality Košice alebo Bratislava, server reality.sk predkladá iba overené a spoľahlivé spoločnosti. Prezrieť si tu môžete množstvo bytov, domov a iných nehnuteľností na prenájom či predaj. Široká ponuka nie je obmedzená iba hranicami Slovenska, nájdete tu aj ponuky zahraničných realít, a to všetko z pohodlia Vášho domova. Predaj nehnuteľnosti je zodpovedný krok, ktorý by ste mali riešiť so suverénnym partnerom. Samozrejmosťou by mala byť právna istota. Na webe nájdete aj daňovú a právnu poradňu. O hodnovernosti určite vypovedá aj hodnotenie v rebríčku úspešnosti. Dôveryhodná realitná kancelária by nemala mať sídlo len v nejakom obytnom paneláku. Dôležité je opierať sa o referencie. Najlepšie je zvoliť si realitnú kanceláriu, ktorá už má nejaké meno. Bezplatný servis, špičkoví makléri a seriózny prístup ku klientov sú priority, ktoré veľa napovedia.

Veríme, že keď sa Vám najbližšie pripletie do života otázka nehnuteľností, budete vedieť, kde nájdete všetky potrebné informácie a ponuky pokope.

Foto: © [Igor Mojzes] / Dollar Photo Club

You may also like

Leave a Comment