Pracovné štvorkolky si poradia s každým terénom

Pracovné štvorkolky si poradia s každým terénom

by spravca

Ak ste si mysleli, že jedine športové štvorkolky zvládnu každý terén, tak ste na omyle. Pracovné štvorkolky sú na tom vďaka pohonu 4×4 ešte lepšie. Navyše nielenže zvládnu prejsť akýmkoľvek terénom, ale tiež uvezú a urobia veľa práce. Tieto vlastnosti zaradili pracovné štvorkolky medzi najpredávanejšie modely štvorkoliek. Mnohí farmári im dávajú dokonca prednosť pred malými traktormi.

Pracovný nástroj mnohých profesií

Pred pár rokmi sme mohli štvorkolky vidieť len v rukách zlatej mládeže, ktorá sa na nich prevážala po lesoch, rušila zver a ničila prírodu. Dnes sa tieto stroje zmenili na vozidlá využívané v mnohých profesiách. Vynachváliť si ich nevedia napríklad horskí záchranári, lesníci alebo polícia. Štvorkolka sa dostane tam, kde by iné vozidlá mali problém s prejazdom alebo by dokonca zapadli. So štvorkolkami sa dá jazdiť nielen v lese, ale tiež po cestách. Homologizované modely, ktoré vytiahnu rýchlosť nad 80 km/h môžu jazdiť dokonca aj po diaľnici. Ak sa rozhodnete pre kúpu úžitkovej alebo športovej štvorkolky, tak nezabudnite, že na jazdenie po cestách musíte stroj vybaviť poznávacou značkou a zaplatiť povinné zmluvné poistenie.

Ktoré pracovné štvorkolky sú všestranné

V prípade, že hľadáte štvorkolku, ktorá vám pripraví zážitky ako trojkolky a k tomu urobí kus práce, tak si zaobstarajte úžitkový model. Môžete bývať v lese alebo váš pozemok môže byť samá jama, pracovná štvorkolka si poradí s prejazdom každého terénu. Prakticky neexistuje prekážka, ktorú by nezdolala. Túto vlastnosť samozrejme využijete aj po práci, kedy sa na štvorkolke preveziete v plnej rýchlosti. Občas budete mať pocit, že lietate, a to vďaka nízkotlakovým pneumatikám. Silný motor a robustné telo sú zárukou, že po pripojení pracovných nástrojov bude pre štvorkolku hračkou kosenie, ťahanie nákladu alebo oranie. Pracovnú štvorkolku nezaparkujete do garáže ani v zime. Po nasadení špeciálnych pásov sa stroj zmení na snežný skúter a zábava i práca môžu pokračovať.

Zabudnite na traktor, kúpte si UTV

Zistili ste, že v záhrade či na poli potrebujete traktor? Zabudnite na traktor a nahraďte ho UTV t.j. nákladnou štvorkolkou. Tento typ štvorkolky má namiesto riadidiel volant a šofér sedí podobne ako v traktore v krytej kabíne. Vďaka svižnosti a menším rozmerom sa nákladná štvorkolka dostane aj tam, kde by traktor nemal šancu. Samozrejme, že korba v zadnej časti štvorkolky je vyklápacia. Objem preneseného nákladu sa zväčší po pripojení špeciálnych vyvážacích vlekov.

 

You may also like