Nezmestíte sa s rodinou do auta? Strechu využite na maximum

by spravca

Dovolenky, či výlety s rodinou dajú niekedy poriadne zabrať a to ešte predtým, ako sa vôbec niekam vyberieme. Balenie všetkého, čo rodina potrebuje je náročný proces a umiestnenie do auta tak, aby sa všetko zmestilo, je niekedy veľmi ťažkou záležitosťou.

Ako to všetko zvládnuť?

Ak sa vaša rodina rozrastá tak, že už sa do auta poriadne nezmestíte, je čas zakúpiť si pomocníka, ktorý vám všetko zjednoduší. Je ním strešný box, do ktorého je možné pohodlne uložiť nielen batožinu, ale aj športové náradie. Treba myslieť aj na to, že čím ťažšie bude auto na ceste, tým horšia bude aj prevádzka po ekonomickej stránke a jazdné vlastnosti. Pri plne nabalenom vozidle sa stretnete nielen s vyššou spotrebou paliva, ale aj pomalšou rýchlosťou na diaľnici. Všetko ale závisí aj do konkrétneho strešného boxu, ktorý si zaobstaráte. Na výber je veľmi veľa modelov odlišujúcich sa dĺžkou a výškou. Pred kúpou si treba dobre rozmyslieť, čo všetko v ňom budete voziť, aby spĺňal všetky požiadavky. Ak sa rozhodnete do boxu investovať a viete, že ho budete používať pravidelne, odporúčame vybrať si väčší a pevnejší model. Do tých najväčších pohodlne zbalíte ja lyže a snowboard, preto ho využijete nielen v lete, ale aj v zime. Ak by sme porovnali cenu, rozdiel medzi rôznymi rozmermi je skôr zanedbateľný.

Tak ako pri väčšine výrobkov aj tu platí, že čím viac do neho investujete, tým lepšie bude mať box vlastnosti. Týka sa to napríklad pohodlia pri obsluhe, povrchovej úpravy boxu a montáže. Ako príklad uvádzame možnosť upevnenia na strechu, kde je najlacnejšie boxy potrebné upevniť ôsmimi skrutkami a tie drahšie sú vybavené rýchloupínacím systémom. Veľmi dôležitým parametrom pri preprave vecí na streche je aj maximálna nosnosť strechy, ktorú uvádza výrobca auta.

Je možné dať bicykle na strechu?

Ak máte radi cyklovýlety, zbaliť do auta budete potrebovať aj bicykle. Riešením sú nosiče bicyklov umiestnené na streche, ktoré ale nie sú až tak praktické. Problém s nimi môžu mať nižšie osoby alebo ženy a preto skôr odporúčame nosiče na ťažné zariadenie auta. Tento spôsob prepravy bicyklov je nielen pohodlný, ale aj praktický, pretože vás v ničom neobmedzuje. Pokojne s nimi môžete zaparkovať v podzemnej garáži a nedotkne sa to ani spotreby paliva. Tí, ktorí chcú do nosiča investovať, mali by si pozrieť model Thule 926, Yakima alebo Thule Velospace XT. Ide o najpredávanejšie a najobľúbenejšie výrobky v tejto oblasti.

 

You may also like