Neplaťte poistenie na nepoužívané vozidlo

by spravca

Povinné zmluvné poistenie musí mať uzatvorené každý majiteľ motorového vozidla, ktoré je prevádzkované na verejnej komunikácií. Ak teda auto stojí zaparkované na okraji cesty, či na verejnom parkovisku, musí mať platné PZP. A to aj v prípade, že s vozidlom dlhšiu dobu nejazdíme. Ako teda správne postupovať v prípade, že nechceme za nepoužívané vozidlo ďalej platiť?

Odparkované auto niečo stojí

Vozidlo, ktoré je prihlásené do evidencie, má evidenčné číslo a technický preukaz je stále považované za vozidlo, na ktorom sa jazdí. Ak ho ja napriek tomu vôbec nevyužívate a rozhodnete sa vypovedať zmluvu PZP, je potrebné si dávať pozor na to, kde je vozidlo zaparkované.

V prípade, že je vozidlo zaparkované na verejnej komunikácií či parkovisku, v prípade kontroly vám hrozí pokuta od polície za neuzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Ako neplatiť PZP naveky?

Rozmyslite a zvážte si, aké máte s vozidlom plány. Ak ste ho už viac ako rok nepoužili alebo viete, že ho v nasledujúcom období nevyužijete, uvažujte nad vyradením vozidla z evidencie. Ak je vozidlo vyradené z evidencie, majiteľ nie je oprávnený ho používať. Zároveň však zaniká aj povinnosť mať uzatvorené platné PZP poistenie.

Ďalšia možnosť je dočasné vyradenie vozidla z evidencie. V takomto prípade však môžu byť poplatky vyššie, akoby ste platili za samotné poistenie. Ak teda viete, že vozidlo v nasledujúcom období využijete, i keď nie tak často, je výhodnejšie si zaobstarať najlacnejšie poistenie na trhu.

Poistenie PZP si dnes môžete jednoducho vybaviť online v priebehu pár minút a na aute jazdiť prakticky okamžite. Všetky potrebné doklady totiž poisťovne posielajú elektronicky. Ak však hľadáte najlacnejšie poistenie na trhu, rozhodne sa neobracajte priamo na poisťovne. Aplikácia na porovnanie PZP online vám vygeneruje najlacnejšie možné ponuky na trhu zároveň so započítanými bonusmi z daných poisťovní. Získate tak najlacnejšiu variantu pre menej používané auto.

 

You may also like