Krátkodobý prenájom vozidiel má svoj zmysel

by spravca

Požičať si auto z autopožičovne je síce pre veľa ľudí stále nepredstaviteľným a zbytočným luxusom, ale aj táto služba má svoje praktické využitie. Inak by samozrejme nevznikla a jej ponuka sa ďalej nerozširovala aj u nás.

Možnosť požičať si auto samozrejme u nás funguje už dlhodobo a nemyslíme tým požičanie si auta od známeho alebo kamaráta. Spoločnosti ponúkajúce požičania auta u nás fungujú už dlhodobo, a začínali práve s požičiavaním vozidiel na krátku dobu. Až neskôr sa tieto služby rozšírili na dlhodobý prenájom auta. Pretože každý zákazník potrebuje požičať auto na inú dobu. Práve požiadavkám trhu sa rýchlo prispôsobili požičovne áut nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku.

Požičať auto sa dá aj na krátku dobu

Práve prenájom auta na krátku dobu je služba, ktorú niektoré požičovne áut nemajú v súčasnosti záujem ponúkať. Pre ne je totiž výhodnejšie požičať auto na dlhšie a nemajú s ním v tom čase žiadne starosti a príjem im spoľahlivo tečie.

Pri krátkodobom prenájme vozidla je starostí pre vlastníka vozidla trošku viac. Avšak vzhľadom na zákony ponuky a dopytu je na trhu stále dostatok kvalitných požičovní, ktoré vám radi požičajú vozidlo aj na krátku dobu.

Kto a na čo si krátkodobo prenajíma vozidlo?

Najčastejší zákazníci, ktorí si požičajú auto na krátku dobu, sú obchodní cestujúci. Práve táto skupina ľudí využíva takúto možnosť prenajať si vozidlo asi najviac. Pre manažéra je výhodnejšie sa prepraviť z jedného mesta do druhého napríklad vlakom alebo letecky, kedy nemusí riešiť šoférovanie a môže počas cesty aj pracovať.

Ďalšími skupinami sú cudzinci, ale aj Slováci žijúci v zahraničí, ktorí prichádzajú na Slovensko a potrebujú tu vlastné auto, či už k nám prídu na dovolenku, alebo pozrieť priateľov, prípadne rodinu. Rovnako požičovne áut využívajú aj miestni obyvatelia či firmy, ak majú vlastné vozidlo v servise, potrebujú iný typ vozidla alebo si potrebujú auto požičať z rôznych iných dôvodov.

V autopožičovni si bežný človek alebo firma jednoducho objedná prenájom presne požadovaného typu vozidla na deň, dva alebo potrebnú dobu. Podľa konkrétnych potrieb si auto vyzdvihne priamo v požičovni, alebo si objedná miesto, kde ho bude čakať. Následne v danom meste auto jednoducho čaká na vlakovej stanici, letisku alebo inde podľa požiadaviek. Práve vďaka týmto doplnkovým službám sa krátkodobé požičanie auta stalo takým obľúbeným a vyhľadávaným.

Pri aute z požičovne nemusíte riešiť údržbu a technický stav

Aj toto je jednou z mnohých výhod. Za dokonalý stav vozidla pri prebraní zodpovedá požičovňa áut. Teda vodiča nemusí nič podobné zaujímať alebo trápiť. Rovnakou výhodou je aj asistenčná služba v prípade problémov. Ak sa vám na ceste stane akýkoľvek problém, jednoducho zavoláte na asistenčnú službu a tá ho za vás vyrieši.

Krátkodobé požičanie auta teda rozhodne nie je luxusom alebo zbytočným prepychom. Ak potrebujete auto iba na pár dní a chcete sa vyhnúť problémom počas jazdy alebo pri vracaní auta známemu, tak je prenajatie si auta z požičovne jednoznačne skvelou alternatívou. Pokiaľ raz vyskúšate služby kvalitnej autopožičovne, tak sa k nej rozhodne vrátite, to vám môže garantovať každý spokojný zákazník.

FOTO: edencars.sk

You may also like