Klimatizácie do bytu – oplatia sa vôbec?

by spravca

Uvažujete nad kúpou klimatizácie do bytu, no odrádzajú vás negatívne názory niektorých ľudí? Ako je to vlastne s novými klimatizáciami – majú ešte stále tie nevýhody, o ktorých sa tak často hovorí?

Leto sa pomaly blíži, aktuálne je tak najvyšší čas začať rozmýšľať nad klimatizáciou do bytu. Kým mnohí ľudia počas horúcich letných dní doma trpia, chodia sa schladiť do nákupných centier s klimatizáciou alebo dokonca do auta, tí modernejší majú doma klimatizáciu. Napriek tomu, že moderné klimatizácie sú skutočne dostupné, stále veľa ľudí ich odmieta používať. Veria totiž mýtom a legendám o klimatizáciách, ktoré nie sú už dlhú dobu pravdivé. Napríklad, veľa ľudí stále verí tomu, že klimatizácie zapáchajú, hučia a robia okolo seba neporiadok. Alebo sa boja vírusov a baktérií, ktoré sa z klimatizácie šíria do vzduchu. Pravdupovediac, spomínané neduhy sa ku klimatizáciám skutočne viažu. Je tu však jedno ale – viažu sa len k starým klimatizáciám z čias, kedy sa klimatizácie len vyvíjali a neboli ani z polovice tak vyspelé ako dnes. Čo teda prinášajú tie dnešné klimatizácie do bytu?

Bez neduhov?

Áno, moderné klimatizácie skutočne zďaleka obchádzajú problémy, ktorými trpeli ich dávni predchodcovia. Vyspelé pohonné jednotky klimatizácií sú nielen mimoriadne tiché, že ledva počujete ich činnosť, naviac sú výkonné, takže priestor dokážu veľmi rýchlo vychladiť a na svoju činnosť potrebujú zlomok elektrickej energie, ktorú na svoju činnosť potrebovali dávne „pažravé“ klimatizácie. Dokonca aj mýtus šírenia chorôb je pri moderných klimatizáciách minulosťou – obsahujú totiž rady filtrov, ktoré vzduch z klimatizácie dokonale zbavia akýchkoľvek vírusov a baktérií, je tak ešte čistejší ako vzduch zvonku. Moderné klimatizácie umožňujú aj pohodlné ovládanie pomocou smartfónu a nastavenie rôznych parametrov chladenia tak, aby vám ich činnosť čo najlepšie vyhovovala. Akú značku klimatizácie je dobré zvoliť? Odporúčame klimatizácie Samsung, ktoré síce nepatria medzi najlacnejšie, no majú super efektívne invertorové pohony a mnoho technológií, ktoré nájdete na webe www.samsungklima.sk. Tak vyberte si tú svoju aj vy!

You may also like