Inšpirácie z dizajnových štýlov pre barové stoličky

Inšpirácie z dizajnových štýlov pre barové stoličky

by spravca

Barová stolička, z ktorej sa vám nechce vstať? Takú by mal mať doma každý. Práve pohodlie je kľúčové pri výbere barových stoličiek, ktoré majú svoje využitie pri kuchynských pultoch alebo ostrovčekoch.

Ak zariaďujete novú kuchyňu alebo ste si splnili sen o domácom „barovom“ pulte, bez stoličiek z e-shopu Estilofina sa nezaobídete. Na čo si pri výbere dávať pozor?

Výška verzus pohodlnosť

Ako prvé je potrebné zmerať výšku stola, pultu alebo ostrovčeka, tie sa vyrábajú spravidla od 91 až do 115 centimetrov. Barové stoličky musia byť nižšie, výška by sa mala pohybovať od 71 do 94 cm, aby bolo usadenie a následne vstávanie komfortné.

Dôležité je zvážiť aj materiál, z ktorého sú barové stoličky vyrobené. Drevo, kov, plast a ich kombinácie sú bežné voľby. Užitočný tip – vyberte si materiály, ktoré sú ľahko udržiavané a odolné voči opotrebeniu.

Dizajnová barová stolička Jeffery čierna

Dizajnová barová stolička Jeffery čierna

Ponúkame zopár dizajnových inšpirácií, s ktorými si môžete vytvoriť útulné a štýlové prostredie.

Minimalistické barové stoličky

Ak milujete čistý dizajn, kolekcia minimalistických barových stoličiek vás nesklame. Túžite dodať svojmu priestoru sofistikovaný vzhľad? Zvoľte neutrálnu farebnú paletu, ako sú biela, čierna alebo hnedá. Minimalizmus často zdôrazňuje aj monochromatické farby – sivá alebo sépiová, ktoré prispievajú k jednoduchosti a elegancii.

Za zváženie stoja aj stoličky s praktickými prvkami, ako sú opierky na nohy alebo ľahko otočný sedák.

Vintage klenoty na sedenie

Pre milovníkov retro šarmu ponúkame unikátne barové stoličky, ktoré oživia váš priestor minulým časom. Kombinácia dreva a kovu vytvára výrazné kúsky s časovo odolným vzhľadom. Siahnuť môžete aj po stoličkách s patinovaným alebo ošúchaným vzhľadom, čo umocní vintage atmosféru. Nebojte sa starého a opotrebovaného vzhľadu, ten si nájde svoje miesto aj v moderných domácnostiach.

Moderná extravagancia

Pre tých, ktorí siahajú po niečom odvážnom a modernom, zahŕňa ponuka e-shopu Estilofina barové stoličky s futuristickými tvarmi a výraznými farbami. Vaše sedenie sa môže stať doslova umeleckým dielom. Farby, ktoré sú hitom zahŕňajú metalické a zlaté odtiene, nič nepokazíte ani pastelovými farbami alebo čierno-bielou klasikou.

Dizajnová barová stolička Dana tmavohnedá ekokoža

Dizajnová barová stolička Dana tmavohnedá ekokoža

Každodenná funkčnosť barových stoličiek

Každá barová stolička na e-shope Estilofina  nie je len vizuálnym zážitkom, ale aj praktickým riešením. Nech už hľadáte retro, modernu alebo niečo medzi tým, vaše sedenie si zaslúži byť nielen pohodlné, ale aj štýlové s každodennou funkčnosťou.

You may also like