Hudobné nástroje

by spravca

Po dlhom čase som si zase trochu zabrnkala na gitaru. Toto ma priviedlo k tomu, že by som si mohla kúpiť už lepšiu. Mám doma už dve gitary. Nemôžem si pomôcť. Ja ten zvuk jednoducho milujem. Hudobniny to je presne môj obľúbený obchod. Ver tomu, že neminiem ani jeden, keď idem okolo. Majú tam krásne veci. Ak aj na nič nehráš určite sa niekam zájdi pozrieť je to také upokojujúce a čarovné.

Gitara to je moja srdcovka. Radšej mám akustické gitary aj keď neodmietnem ani elektrické. Ten zvuk ma upokojuje. A keď položím prsty na struny a pohladkám ich, oni sa rozozvučia tak nádherne po celej miestnosti. K tomu si vždy ku skladbe predstavím aj bicie aby bola taká akoby kompletná. Gitary to je už raz taká moja vášeň.

Aj susedia hrajú

Od susedov často počujem klavír. Myslím, že ich dcéra chodí na hudobnú a učí sa hrať. Ide jej to už veľmi dobre. Viem si vychutnať keď cvičí. Zvuk flauty nemám moc rada. Nájdu sa však ľudia, ktorí ho milujú tak ako ja zvuk gitary. Tam kde som sa neskôr presťahovala máme hudobne veľmi nadaných susedov. Vonku na záhrade takmer celé leto hrali na gitaru, harmoniku a všetko možné. Mala som ich ako živé rádio na uspávanie.

Hudba lieči

Či už hráš alebo nehráš na nejaký hudobný nástroj určite aj ty máš svojho favorita čo lahodí tvojim ušiam. Možno je to klasika, možno niečo tanečné a možno rock, to ja neviem. No viem s určitosťou povedať, že hudba ti dokáže spraviť náladu. Teda tá správna hudba. Niekde som čítala, že hudba lieči. A myslím, že je to pravda. Veď ak si vnútorne v poriadku, myslím tým psychicky aj tvoje fyzické telo sa uzdraví. Takže hudba má v našich životoch veľmi dôležitú úlohu.

Na internete som našla jeden hudobninový obchod. Síce sa tam nemôžem poprechádzať ako v klasickom kamennom, ale má to svoje výhody hlavne čo sa týka lepších cien. A poradili mi tam tiež ako v obchode. A vyberať môžem koľko chcem a kedy chcem. Toto považujem za obrovskú bonus.

You may also like