Dom v obrazoch

by spravca

Hovorí sa: „Čo je dobré to musím mať!“ Určite sa všetci zhodneme, že vlastniť obrazy, nemyslíme teraz tie, do ktorých ľudia vkladajú svoje bohatstvo, ale obyčajné dekoratívne obrazy, nie je len dobré, ale priam nutné. Pýtate sa prečo? Obraz môže rafinovane opticky zväčšiť interiér, vylepšiť atmosféru, zosúladiť zariadenie, premeniť izby na kus domova.

Neviete si však sami dať rady s vhodným výberom, nemáte prehľad o tom, čo je moderné, či  jednoducho ste sa doteraz o dekorácie na stenu vôbec nezaujímali? Na stránkach internetových obchodov, ktoré sa zaoberajú predajom obrazov, nájdete všetky potrebné tipy, triky, rady, nápady, ako jednoducho získať vlastnú obrazovú zbierku, ako si obraz vybrať, aká cena je výhodná, a na čo si pri výbere do domácnosti dať pozor.

Ak Vás možnosť vyzdobiť si bývanie zaujala, prečítajte si jednoduché a krátke tipy, ako si obraz vybrať.

2 obraz

Nezáleží na tom, aký moderný obraz na stenu si vyberiete, či krajinu, postavu, mesto… Dôležité je aby Vás chytil za srdce, pri každom opätovnom pohľade musíte mať pocit, že ste si vybrali správne. Pomocou obrazu sa pokúste interiér zjednotiť, nie rozbiť. Ak je miestnosť pustá, nevýrazná, obraz využite ako dominantu, ak sa Vám naopak zdá preplnená, vyberte jemný obraz s citom.  Rámcom je stena. Nezabúdajte na to, že obraz bude visieť na kúsku steny. Zamyslite sa teda, aký veľký priestor sa Vám ponúka, nepokúšajte sa zbytočne hrubý obraz vtesnať na tenký pás omietky. Nebojte sa tvoriť kompozície. Či už si vyberiete viacdielne obrazy na stenu, alebo väčšie množstvo menších obrazov, nebojte sa vytvoriť zaujímavú kompozíciu prostredníctvom veľkosti, či rámu. Pred výberom obrazu sa vždy zamyslite, a poraďte s blízkymi. Vaše steny sa Vám poďakujú.

Naučte sa množstvo iných rád, nápadov a zaujímavostí o obrazoch. U nás si vyberiete aj v prípade, že ešte doteraz neviete čo hľadáte.

You may also like