Čo všetko za vás na farme spraví pracovná UTV štvorkolka

Čo všetko za vás na farme spraví pracovná UTV štvorkolka

by spravca

Nedávno sme išli na dlhší výlet na vidiek a nestačili sme sa čudovať, koľko štvorkoliek sme po ceste stretli. Na diaľnici okolo nás prefrčali športové modely, na poliach sme videli úžitkové ATV. Priamo na vidieku sme mali možnosti si zblízka obzrieť pracovnú UTV štvorkolku. Veľmi nás zaujala, a tak sme sa farmára spýtali, čo všetko za neho dokáže táto štvorkolka spraviť. Na záver rozhovoru sme usúdili, že keby sme mali farmu, tak si zaručene kúpime UTV.

Prioritne slúži UTV na prevoz nákladu

Nemusíte si do vyhľadávača zadať pojem UTV štvorkolka. Stačí, keď si predstavíte menší traktor. Presne ako traktor na prvý pohľad tento model štvorkolky vyzerá. Oproti traktoru je však oveľa viac vrtký a dostane sa všade, kde by sa traktor robustnejšej konštrukcie nedostal. Väčšina pracovných UTV disponujú krytou kabínou pre dvoch pasažierov a niektoré sú homologizované až pre troch ľudí. Znamená to, že prácu môžete vykonávať počas dažďa či v zime. UTV sa líši od iných štvorkoliek v tom, že nemá riadidlá. Ovláda sa podobne ako traktor pomocou volantu. V zadnej časti tejto pracovnej štvorkolky sa nachádza nakladacia korba s rôznym objemom podľa modelu UTV. Špecifikom je, že v zadnej časti je navijak, na ktorý je možné pripojiť prívesný vozík. Prevozné možnosti UTV sa týmto spôsobom zdvojnásobia. Pozor však na to, že kvôli korbe nie je UTV vhodným strojom na zábavu. Ak túžite driftovať, tak si kúpte športové štvorkolky alebo trojkolky.

Silná a výkonná UTV štvorkolka

V závislosti od modelu môžete na korbe UTV viesť okolo 400 kg nákladu a utiahnuť až 500 kg. Sami musíte uznať, že ide o neuveriteľne silný stroj, ktorý dokáže previesť rôzny náklad bez toho, že by strácal dych. S bežným traktorom by ste napríklad nedokázali v neprístupnom teréne previesť drevo z lesa, ale pre UTV nebude ani extrémny terén žiadny problém. Samozrejme, že korba UTV je sklápacia a jej ovládanie diaľkové. Vo vnútri korby sa nachádzajú pomôcky na uchytenie menej stabilného nákladu. UTV si obľúbili poľnohospodári, farmári, majitelia horských chát a lesníci. Okrem prevážania nákladu je k UTV možné pripojiť pracovné nástroje. UTV sa vám zíde pri upratovaní, kosení, oraní či odhŕňaní snehu. Spomenúť musíme tiež cenovú výhodnosť tejto pracovnej štvorkolky. Jej kúpa vás vyjde lacnejšie ako traktor.

 

 

You may also like