Buďte pripravení na obranu alebo útok vďaka špičkovému taktickému výstroju

Buďte pripravení na obranu alebo útok vďaka špičkovému taktickému výstroju

by spravca

Nielen zbraň je dôležitou súčasťou výbavy každého profesionálneho i neprofesionálneho strelca. Taktický výstroj je nemenej dôležitý, podľa mnohých dokonca dôležitejší ako samotná zbraň. Ozbrojené zložky tak venujú dostatok času príprave a testovaniu každého jedného kúska výstroja a myslíme, že na škodu to nebude ani pre amatérskych strelcov. Ako teda byť dokonale pripravený na obranu aj útok? Odpoveďou je špičkový taktický výstroj!

Taktická vesta

Taktická vesta je základom špičkového taktického výstroja. Ponúka hneď viacero funkcií – ochrannú, maskovaciu, chráni pred poveternostnými podmienkami, poskytuje dodatočné úložné priestory. Na jej výbere tak môže záležať úspech vašej operácie či eventu.

Vyberáme zväčša podľa maskovania, a teda podľa okolia, v ktorom sa event alebo operácia bude odohrávať. Myslieť musíme aj na to, ako vybavení budeme. Akú zbraň budeme používať? Koľko munície a zásobníkov potrebujeme uschovať? Budeme mať nôž a iné doplnky? Od odpovedí závisí množstvo vreciek, káps a úchytov, ktoré pri výbere taktickej vesty budeme hľadať.

Ešte vyšším levelom sú nepriestrelné vesty, ktoré poskytujú nielen ochranu proti počasiu, ale aj ochranu proti strelám, bodnutiam a iným zraneniam. Sú síce ťažšie, profesionálni strelci sa v nich však cítia bezpečnejšie, a tak každé kilo za tú ochranu stojí.

Taktické rukavice

Aj keď sme o taktických rukaviciach hovorili už v predchádzajúcich článkoch, nezaškodí pripomenúť si ich určenie. Opäť plnia hlavne ochrannú úlohu, a to najmä pred reznými ranami, popáleninami, škrabancami. Sú skvelým pomocníkom aj do chladnejších podnebí a udržia tak vaše ruky v teple, vďaka čomu sa na ne budete môcť dokonale spoľahnúť. Okrem toho slúžia taktiež aj ako súčasť maskovania.

Vyberáme hlavne kvalitu a pohyblivosť. Špičkové taktické rukavice musia byť odolné a pevné, napriek tomu však nesmú obmedzovať v pohybe a v jemných úkonoch, ktoré vykonávame rukami.

Taktický batoh

Kam uložíte všetky potrebné súčasti vášho výstroja? No predsa do taktického batohu! Taktický batoh poskytuje priestor nielen na obušky, muníciu, zbrane, nože, ale aj na potravu, tekutiny a množstvo iných dôležitých vecí. Musí teda vydržať ako poveternostné podmienky, tak aj ťažký náklad. Okrem toho je vhodné, keď je takisto súčasťou maskovania je kvalitný a spoľahlivý.

Taktické oblečenie

Medzi taktický výstroj môžeme rozhodne zaradiť aj taktické oblečenie. Strelca musí chrániť pred chladom, mrazom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Musí poskytovať dokonalú pohyblivosť a nesmie obmedzovať pri pohybe. Taktiež treba myslieť pri jeho výbere na maskovanie – ak bude akcia prebiehať napríklad v lese, klasické odtiene zelenej budú postačujúce. Kvalita má prednosť a do špičkového taktického oblečenia sa oplatí investovať.

Taktický výstroj váš perfektne pripraví nielen na útok, ale aj na obranu. Je nevyhnutnou súčasťou každej akcie a jeho správne zvolenie vám môže neskôr zachrániť život. Pokiaľ potrebujte pri skladaní taktického výstroja poradiť, odborníci z internetového obchodu AFG.sk vám poskytnú svoje skúsenosti.

You may also like