Ako zariadiť konferenčné a banketové miestnosti v hoteli?

by spravca

Konferenčná miestnosť je reprezentatívnym miestom, ktoré odráža ráz hotela a z časti aj jeho technickú vybavenosť. Je jasné, že v nej nesmie chýbať plátno na premietanie, dataprojektor, počítač, tabule na zapisovanie a laserové ukazovátko na prezentácie, no dôležité je, aby v nej boli najmä pohodlné konferenčné stoličky a konferenčné stoly na zapisovanie poznámok či položenie občerstvenia. Na čo by ste si ešte pri zariaďovaní konferenčných a banketových miestností mali dávať pozor?

Dbajte na výber kvalitného nábytku, mimoriadne dôležité sú stoličky

Na to, aby bol banketový nábytok pohodlný, by ste si mali dať pozor. Sedieť niekoľko hodín na tlačovej konferencii alebo sympóziu na tvrdých alebo nepohodlných banketových stoličkách, nie je ničím príjemným a takáto vizitka pre hotel nie je tou najlepšou voľbou. Vyberte si kvalitné stoličky, ktorých sedák je prispôsobený na dlhšie sedenie, najlepšie z tvarovanej peny, ktorá sa vyznačuje pamäťovým efektom. Vďaka nemu dlhšie sedenie nebude hosťom alebo pozvaným robiť problém, práve naopak. Takéto stoličky sa preto hodia aj na firemné večierky, svadobné hostiny, rauty alebo už spomínané konferencie, kde sa hosť potrebuje sústrediť na informácie, a nie na to, že sa mu zle sedí.

Banketové stoly by mali ladiť so stoličkami

Je na vás, či si do konferenčnej miestnosti vyberiete kruhové, obdĺžnikové alebo štvorcové, prípadne polkruhové, rozkladacie, či dokonca aj typy s vymeniteľnou vrchnou doskou. Stoly do konferenčných miestností by mali byť najmä funkčné a mali by spĺňať priestorové kritériá miestnosti, takisto by ich výber mal korešpondovať s výberom stoličiek tak, aby spolu pôsobili ako celok. Samozrejme, to, ako doladíte celkový ráz konferenčnej miestnosti, je vecou vkusu. Vždy je však príjemné, keď sú na stoloch živé, rezané kvety a v rohoch kvetináče s rastlinami. Naoko chladná miestnosť vďaka nim nepôsobí sterilne, ale naopak, príjemne a útulne. Dôležitý je aj výber osvetlenia, ktoré dotvára celkový dojem, rovnako tak ako koberce a farebnosť stien. Nie je na škodu zvoliť originálne moderné tapety, ktoré strohý priestor oživia, prípadne staviť na niekoľko výrazných doplnkov, medzi ktoré môžu patriť aj efektné obrazy.

 

 

 

 

 

You may also like