Ako sme kupovali detský bicykel

by spravca
Bolo to asi takto pred rokom. Vonku svietilo slnko a bolo príjemne teplo. Už pár dní moja úžasná neter obzerala bicykle. Veľké aj malé, s pomocnými kolieskami aj bez nich. Bolo to práve to také prechodné obdobie kedy so svojho bicykla už vyrástla a obzerala po väčšom. Tak som sa dohodla s priateľom, že jej nejaký krásny a hlavne dobrý kúpime. A vybrať si ho pôjde samozrejme sama nech má poriadny zážitok. Potrebovali sme vlastne taký ten klasický detský bicykel 16 – to je veľkosť rámu, len tak pre upresnenie. Som si pred výjazdom po obchodoch niečo naštudovala.

Vybrať nie je ľahké

Jedného krásneho dňa, myslím, že to bola sobota. Sme neter zobrali po obchodoch nech si vyberie čo by sa jej asi tak páčilo. A aj si vybrala a mňa skoro doslova vyrútilo. Z tej ceny. Vravím si to snáď nie je možné detské bicykle za takéto príšerné ceny. To je akože čo na tom také drahé? Veď to stojí pomaly viac ako bicykel pre mňa. Lacné bicykle mi v tej chvíli prišli ako niečo nemožné.
Bol krásny vybrala si taký biely z fialovými a ružovými kvietkami. Nejak som nemala vnútorný pocit, že práve tu ho máme kúpiť. Bol krásny a páčil sa aj mne. Len sa mi momentálne nepáčila ta prehnaná cena. Išli sme do iného obchodu a tam mali podobný. Do dnes nechápem ako si to malé dieťa vedelo vybrať tak rýchlo z toľkých možností. Veď tých bicyklov tam bolo opretých veľa. Vyzeralo to tam skoro ako na triatlone. Jednoducho pretekár odloží bicykel a uteká plávať. Prišlo mi to aj celkom vtipné.

Testovacia jazda

Kým ho neter testovala jazdením po predajni tak ja som si zatiaľ aké majú v ponuke horské bicykle. Samozrejme ja svoj horský bicykel mám už niekoľko rokov, no vravím si: „Byť informovaná, nemusí byť na škodu.“
Nakoniec sme samozrejme taký krásny biely s kvietkami. A musel mať aj krásne a pohodlné rúčky na riaditkách: „to je dôležité“ – prehlásila neter. Na tom zahlásila ja, že ešte prilbu a zvonček a bude to na komplet. To bolo radosti. Hrdo si ho viedla vedľa seba celou cestou až domov.

You may also like