Ako chudnúť zdravo a rýchlo

by spravca

Je rýchle chudnutie zdravé a bezpečné? Existuje mnoho diét, tabletiek a nápojov na chudnutie, ktoré Vám nasľubujú schudnutie do mesiaca, týždňa, ba niektoré už do pár dní. Ale sú tieto cesty k dosiahnutiu vysnenej váhy tie pravé? Určite nie!

Stanovte si ciele

Chcete schudnúť? Potrebujete mať  informácie, cieľ a správny plán. Musíte vedieť, koľko chcete schudnúť, za akú dobu a hlavne musíte mať disciplínu. Mať plán znamená zharmonizovať zdravý priebeh chudnutia a nenechať sa zlákať hlúpymi diétami, ktoré sľubujú iba ťažko uveriteľné zázraky. Ak máte pocit, že neviete, ako chudnúť a kde začať, nechajte si poradiť magazínom Village

Naplánujte si jedálniček

Na každý deň si presne naplánujte, čo budete jesť a piť. Vopred si choďte nakúpiť všetky ingrediencie, ktoré budete pri príprave jedál potrebovať. Denný príjem kalórií by mal byť od 1200 do 1500 kalórií.

Začnite cvičiť

Žite aktívne. Absolvujte dlhé prechádzky, môžete vyskúšať aj rýchlejšiu chôdzu. Váš metabolizmus sa znova nakopne a vy budete rýchlejšie spaľovať tuky. Vyskúšajte aj plávanie alebo bicyklovanie. Môžete si dohodnúť osobné stretnutie s trénerom v posilňovni a začať na sebe riadne makať.

Jedzte uvážene

To znamená, aby ste jedli pravidelne, no stavili skôr na menšie porcie. Pridajte do jedálnička ovocie, zeleninu, prípadne vhodné doplnky stravy. 

Pár rád na záver

  • chodievajte viac pešo
  • nájdite si 2 x týždenne čas na akýkoľvek šport
  • dodržujte pitný režim
  • dbajte na stravovanie
  • myslite pozitívne
  • vyhľadajte spoločnosť ľudí, ktorí chcú tiež schudnúť

Zdroj: wellness-trener.sk

Foto: freedigitalphotos.net

You may also like

Leave a Comment