Celoročný bazén, ktorý vám budú závidieť

Celoročný bazén, ktorý vám budú závidieť

by spravca

Odborníci odporúčajú, že každý z nás by mal minimálne 30 minút denne venovať iba sebe. Je to malá kompenzácia pre telo i myseľ, ktoré sú preťažené rýchlym spôsobom života. Tento čas je vhodný na odpočinok, pohybovú aktivitu či regeneráciu.

Chcete spojiť príjemné s užitočným? V tom prípade vám dávame do pozornosti celoročný bazén, ktorý je spojením vírivky a bazéna. Poskytne vám dokonalý priestor na tréning, cvičenie i hydromasáž. Jeho dizajn, technologické funkcie, ekonomická i ekologická výhodnosť zaujmú aj tých najnáročnejších.

Chcete vedieť, čím je bazén s protiprúdom výnimočný a prečo vám ho ostatní budú závidieť? Pozrite sa spolu s nami aspoň na niektoré z jeho výhod.

Čo je celoročný bazén swim spa?

Swim spa je spojením bazéna a vírivky. Dá sa inštalovať do interiéru i exteriéru a využívať po celý rok. Disponuje smerovo nastaviteľnými a regulovateľnými tryskami, ktoré umožňujú voľbu intenzity tréningu. Navyše je vybavený praktickými madlami nad protiprúdom. Tie poslúžia na vykonávanie rôznych cvičení vo vode. Ocenia ich však aj začínajúci plavci.

Opomenúť nemožno masážne trysky na bazénových schodoch na základnú hydromasáž. Priestor poskytuje dostatok miesta na hydromasáž v sede i v ľahu. Ručná rotačná tryska zabezpečí individuálnu hydromasáž.

Celoročný bazén šetrí peniaze i prírodu

Bežné bazény sú využiteľné niekoľko mesiacov v roku, a potom ich treba zazimovať. Pre bazén s protiprúdom swim spa to neplatí. Zaplávate a oddýchnete si v ňom rovnako príjemne počas horúceho leta i treskúcej zimy. Je to vďaka tvaru bazéna, kabinetu z odolného dreva, termokrytu a pokročilým technológiám.

Jedinečný tvar bazéna spolu s bezúdržbovým kabinetom nie sú len záležitosťou dizajnu. Kabinet je zhotovený z prírodného dreva, ktoré disponuje úpravou Thermwood. Je ekologická a má priaznivý vplyv na odolnosť voči poveternostným vplyvom i škodcom.

Čo sa týka nákladov na prevádzku a údržbu bazéna swim spa, pri porovnaní s klasickým bazénom sú minimálne. K úspore prispieva aj fakt, že vodu stačí meniť raz ročne. Celoročný bazén má totiž pokročilý filtračný systém. Vďaka nemu ušetríte aj na bazénovej chémii.

Značnú ekonomickú úsporu prináša termokryt. Ani zďaleka nie je len o bezpečnosti v čase nepoužívania bazéna a jeho ochrane pred znečistením a UV žiarením. Jeho hlavnou prednosťou je, že v čase veľkých mrazov zabraňuje úniku tepla z vody.

Disponuje pokročilými technologickými vychytávkami

Azda tou najdôležitejšou súčasťou swim spa je W-flow protiprúd. Je to vlastne regulovateľný protiprúd, ktorého súčasťou je 6 trysiek Swim Jet. Každá z nich sa dá smerovo nastaviť. Tým pádom si vyberiete, či chcete plávať proti dvom, štyrom či šiestim tryskám. Závisí to od vašej chuti a preferencií.

Z technickým doplnkov stojí za zmienku podsvietenie ovládačov prepínania prúdu a prisávania. K maximalizácii pohodlia a zážitku pri plávaní a relaxe v swim spa prispieva aj možnosť sledovania vonkajšej teploty.

Pri tréningu oceníte Intimer, ktorý sleduje váš plavecký tréning. Vďaka nemu vždy viete, ako dlho ste sa venovali plávaniu a uľahčí vám zhodnotenie vášho napredovania.

Môže byť vnútri i vonku

Bazén s protiprúdom sa dá inštalovať do vnútorného i vonkajšieho prostredia, pričom to netrvá dlhšie ako dva dni. Potrebná je iba minimálna stavebná predpríprava. I vďaka tomu ušetríte nemalé množstvo nervov i finančných prostriedkov.

Určite oceníte skutočnosť, že sa dá zapustiť do zeme, ale je možné inštalovať ho aj na železobetónovú dosku. Závisí to od vašich potrieb a preferencií aj z hľadiska zakomponovania k okolitému prostrediu, pretože swim spa je aj o dokonalom dizajne.

 

You may also like